حکیم ارد بزرگ و حذف هنرستان هنر و دانشگاه های هنر - فیلسوف حکیم ارد بزرگ ☀️ عصاره بی نظیر حکمت و فلسفه ☀️
X
تبلیغات
رایتل

حکیم ارد بزرگ و حذف هنرستان هنر و دانشگاه های هنر  چاپ

تاریخ : 1395,01,29 در ساعت 08:00 ق.ظ
عرض سلام دارم خدمت فیلسوف والامقام کشورمان حکیم ارد بزرگ
سئوال من این است که : اثر هنری مهمه ، یا مدرک تحصیلی هنرمند؟
برای من مهمه که از شما که داناترین آدم از دیدگاه من هستید  این را بپرسم
من در یک آموزشگاه خصوصی هنر نقاشی رو یاد گرفتم آثارم قبل از که بکشمشون خریدار دارند اما متاسفانه بین مردم و حتی اعضای خانواده ام ، داشتن مدرک تحصیلی خیلی مهمتره تا قدرت من در طراحی و اجرای آثارم . من می خواستم در این مورد نظر حضرتعالی را بدانم.  
با عرض ارادت

حسینی

28 فروردین 1395

 حذف رشته هنر در هنرستان ها، حذف هنرهای تجسمی از هنرستان، رشته هنر در هنرستان و دانشگاه، پاسخ حکیم ارد بزرگ به سئوال نقاش، دانشگاه هنر از نظر حکیم ارد بزرگ، هنرستان هنر از نظر حکیم ارد بزرگ، دانشگاه هنر از نظر ارد بزرگ، دانشگاه هنر از دیدگاه اردبزرگ، نقد هنرستان هنر از سوی ارد بزرگ، برچیده شدن هنرستان و دانشگاه هنر


پاسخ حکیم ارد بزرگ :
هنر امریست دلی ، نازک و روان خواه . کسانی که کوشش کردند هنر ایرانی را آکادمیک کنند و جوانان را مجبور ساختند هنرهایی همانند نقاشی ، موسیقی ، عکاسی و ... را در هنرستان و دانشگاه بیاموزند عملا فرهنگ ایرانی را نابود ساختند و بدینگونه هنر پیشگام ایرانی را از درون تهی نمودند . چرا که هنرجویانی که هنوز مقدمات و شاکله هنر و فرهنگ ایرانی را نیاموخته اند را بر اساس کتابها و شیوه اشتباه آموزشی وادار نمودند سبکهای غربی و شرقی را بیاموزند و در نهایت آنچه بیرون آمد نه این شد و نه آن ... هنر ایرانی هم گم شد .

اگر پژوهش شود ، خواهید دید بیشتر کسانی که از مراکز دانشگاهی هنر بیرون آمده اند ، امروز دیگر از آنچه بر آنها رفته بیزار و اندوهگین هستند ...
راه نجات هنر ایران همانا بها دادن به اساتید هنر و آموزش چهره به چهره همانند آنچه در تاریخ کهن آن بوده، می باشد .
دولت هیچ مسئولیتی در برابر آموزش هنر ندارد . این کار را اساتید با بینش و دانش هنری خود بهتر از هر شیوه آموزش دولتی، انجام می دهند . بر این باور هستم دادن رتبه های دانشگاهی به هنرمندان ، توهین به هنر و جایگاه هنرمند است . چرا که هنرمند راهبر دوران هاست و هنر او هم آموزگار نسل ها ...

شوربختانه امروز در بین عوام و حتی برخی از آموزگاران نظام آموزشی گفته می شود : تنبل ها می روند هنرستان هنر! آیا این درد نیست ؟
چه چیزی باعث شده هنر تا این اندازه بی ارزش پنداشته شود ؟...

تنها راه نجات هنر میدان دادن به اساتید هنر است . کودکان و نوجوانان عاشق هنر هم بروند به هنرکده های اساتید و فکر و ذهنشان آموختن هنر باشد ، نه امتحانات پایان دوره و چابلوسی از این و آن ... هنرمندان کارآزموده هم به هنرجوی کارآ نوید می دهند و هنرجوی ناتوان را هم پدرانه و مادرانه راهنمایی می کنند که فرزندم این هنر بدرد شما نمی خورد .

"ارد" بر این باور است که باید هر چه زودتر، مرداب بزرگ آموزش آکادمیک هنر برچیده و خشک شود و به جای آن کوشش نمود که از برندها و اساتید برجسته هنر یاد شود که هر کدام از این هنرمندان، خود هنرجویانی پیشرو پرورش خواهند داد.
دولت ها هم می توانند با برگزاری آوردها و جشنواره های بزرگ، بهترین ها را شرافتمندانه یاری دهند .


فایل صوتی این پرسش و پاسخ در لینک زیر موجود است :

http://s7.picofile.com/file/8247538818/.mp3.htmlنظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد