بزرگترین فیلسوف جهان شهر کرج را به مقصد شهر شیروان ترک می کنند. - فیلسوف حکیم ارد بزرگ ☀️ عصاره بی نظیر حکمت و فلسفه ☀️
X
تبلیغات
رایتل

بزرگترین فیلسوف جهان شهر کرج را به مقصد شهر شیروان ترک می کنند.  چاپ

تاریخ : 1394,11,14 در ساعت 07:48 ب.ظ

این خبر مسلما برای مردم شهر تهران و کرج اصلا خوشایند نیست اما باید گفت بزرگترین فیلسوف جهان پس از 5 سال اقامت در شهر کرج و حضور مستمر در تهران در بهار سال 1395 به شهر نیاکان خویش یعنی شهر باستانی شیروان خواهند رفت این شهر 160 هزار نفری دومین شهر بزرگ خراسان شمالی است و نزدیکترین شهر ایران به یک پایتخت کشور خارجی (عشق آباد پایتخت ترکمنستان) می باشد .

شیروان از قدیمی ترین شهرهای ایران است خاندان حکیم ارد بزرگ همه از ارگ شیروان هستند ارگ مرکز حکمرانان این شهر در تمام تاریخ بوده است تپه ارگ شیروان 12 هزار سال قدمت دارد و بخشی از مجموعه ارگ شیروان است .

در خبرها آمده چهارم بهمن ماه 1394 برای چندمین بار ، ریش سفیدان شیروان به دیدار حکیم ارد بزرگ آمده و از ایشان خواسته اند که به شهر خود باز گردند که فیلسوف بزرگ پذیرفته اند و فرموده اند :   « امیدوارم شرایط فراهم شود و بتوانم پس از 37 سال، در بهار 1395 همزمان با شکوفه های طبیعت دل انگیز شیروان به شهر مهر و مهربانی باز گردم

خبر بازگشت حکیم ارد بزرگ به شهر شیروان در بهار سال آینده باعث شد مردم این شهر بسیار خوشحال شوند چنانچه در نوشته سایت شیران شیروان و مخاطبین آن در ادامه خواهید خواند مردم شیروان از این اتفاق خوب هیجان زده و بسیار خوشحال هستند  .


زندگینامه حکیم ارد بزرگ، بیوگرافی حکیم ارد بزرگ، حکیم ارد بزرگ کیست، ارد بزرگ کیست، ارد بزرگ، hakim orod bozorg، orod، bozorg shirvan، بزرگ شیروان، بزرگترین فیلسوف جهان


پدر فلسفه جدید، پدر فلسفه نوین، حکیم ارد بزرگ ، ارد بزرگ ،فیلسوف جهانی

دقایقی پیش (ساعت 5 بعداز ظهر- 13 بهمن 1394) در تلگرام دوستداران حکیم نوشته بالا منتشر شد


شیران شیروان : همشهریان عزیزم امروز میخواهم مهمترین خبر تاریخ وبلاگ شیران شیروان را برایتان بنویسم. خبری که می دانم دل همه شما را شاد می کند. پس با هم خبر را بخوانیم:

 چهارم بهمن ماه 1394 فیلسوف جهانی شهر شیروان حکیم ارد بزرگ ، میزبان جمعی از ریش سفیدان شیروان در شهر کرج بودند. بزرگان این شهر خواسته چندین ساله مردم شیروان، مبنی بر برگشتن حکیم بزرگ به شهر نیاکان خود را بار دیگر مطرح نمودند.

 

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher

 

بزرگ شیروان در پاسخ فرمودند : از سال 1358 که با خانواده از شهر شیروان مهاجرت کرده ایم هیچگاه از فکر شهر نیاکان خود غافل نشده ام، چرا که هیچ گلستانی ، دلپذیرتر از بستری که در آن رُسته ایم نیست. امیدوارم شرایط فراهم شود و بتوانم پس از 37 سال، در بهار 1395 همزمان با شکوفه های طبیعت دل انگیز شیروان به شهر مهر و مهربانی باز گردم.

 

 


نظرات جالب رسیده به شیران شیروان در مورد بازگشت حکیم ارد بزرگ :نویسنده : اکرم غلامی

ماهک جان
بهترین خبر برای هر شیروانی همین بود که نوشتی


**********


نویسنده : مسعود

سلام

بی صبرانه منتظر ورود حکیم بزرگ به شهرمان هستیم


**********


نویسنده : صبا

من همینجوری دارم فیلمها و عکس های بزرگ شیروان رو میبینم و گریه میکنم............ واقعا نمیتونم احساساتمو شرح بدم........بدون حکیم من در شیروان احساس پوچی میکنم........حکیم که بیاد شیروان من مثل یه کبوتر همش دورشون بال بال میزنم و ازشون دور نمیشم.....


**********


نویسنده : شادی

وااااای عزیزم ماهک جوووون چه عجب یه خبر داغ داغ از بزرگ شیروان منتشر کردی


**********


نویسنده : پژمان

با پیام خانم غلامی موافقم
به نظر من شیران شیروان این خبر بهترین و مهمترین خبرت از بزرگ شیروان بود
اینکه بزرگ شهر ما بعد این همه مدت میان تا در اینجا زندگی کنند


**********


نویسنده : دوستدار حکیم ارد بزرگ

خوش بحالتون


**********


نویسنده : یاوری

از خبررسانی شما متشکرم


**********


نویسنده : ترلان

از شدت خوشحالی نمیدونم چی بگم!!!... حالا یعنی واقعا میان ؟ یعنی شایعه نیست؟


**********


نویسنده : راد

خانم ماهک خواهشمندیم زودتر خبرهای جدیدتر و دقیق تری از رفتن حکیم به شهر شیروان را منتشر نمائید.


**********


نویسنده : بهاره

حکیم
میان
به
شیروان

آخ جون


**********


نویسنده : نازنین

خیلی خوشحال و مسرور شدم کاش زمان دقیقش رو هم اعلام می کردید.


**********


نویسنده : دوستدار ارد

خبر خوبی بود ولی...
متاسفانه شهر شیروان مکان خوبی برای ایشان نیست چرا که حسادت و تنگ نظری باعث مشکلات زیادی برای ایشان میشود.

خواهشا این نظر من را به گوش ایشان برسانید.

هیچوقت به شیروان نیایید هیچوقت!!!
معمولا شهرهای کوچک تفکرات کوچک هم بسیار زیاد است .
اردبزرگ غزیزم من در شیروان زندگی میکنم و میگویم به شیروان نیا !!
این شهر برای اندیشمند و جوانمردان جایی نیست!!


**********


نویسنده : حمیرا ستارزاده

سلام به همه همشهریان عزیزم

با نظر بالا (دوستدار ارد) موافقم اما از طرفی حرف هایی در دلم هست که باید بگویم !

واقعا چرا شهر ما نباید رشد کند؟
مگر در تمام سالهایی که گذشت ما فعالان فضای مجازی تلاش نکردیم تا نام بزرگ شهرمان حکیم ارد بزرگ را دیگر شهر ها از آن خود نکنند ؟
همه ما بخوبی می دانیم که اگر بزرگترین فیلسوف جهان در شیروان زندگی کنند همه دنیا به شهر ما خیره می شوند .

پس چرا افتخار جهانی شهر شیروان، باید باعث مباهات مردم شهر کرج و یا مشهد باشند؟؟؟

چرا آنها بگویند حکیم ارد بزرگ مشهدی و یا کرجی است ؟؟؟

حالا که بحث سفر حکیم به شیروان پیش آمده همه باید مشارکت کنند تا این آرزوی قدیمی همه مردم شیروان فراهم بشود و اسطوره شهرمان به شیروان برگردند.

ما همین الان هم که حکیم عزیزمان در شهر کرج هستند با وجود این مرد دیگر به بجنورد و قوچان و اسفراین و ... نگاه هم نمی کنیم و می گوییم ما بزرگترین فیلسوف زنده دنیا را داریم چهارمین حکیم تاریخ را داریم...

پس حالا باید همه کار بکنیم تا از سال 1395 به جهان، خودمان را نشان دهیم . فکرش را بکنید آثار تاریخی ما و مردم با فرهنگ ما در قاب عکس با حکیم بزرگمان جهانی می شوند . چرا حالا که فرصتش در حال ایجاد شدن است از آن استفاده نکنیم .

اتفاقا مرداد امسال بود که شنیدیم جمعی از اهل علم و فرهیختگان کلاردشت خواستار حضور حکیم بزرگ شیروان در شهرشان شده و گفته بودند ویلا و همه امکانات را برای ایشان فراهم می کنند تا حکیم در آن شهر زندگی کنند .

چرا آنها می خواستند اینکار را بکنند ؟ به تصور من دلیلش می تواند این موارد باشد:
چون از آن موقع به بعد اسم شهر آنها هم در تاریخ جلوه ایی صد چندان پیدا می کرد و هم نگاهی جهانیتر می یافت و توریسم آنها بیشتر رشد می کرد و هم نشان دهنده سطح بالای فرهنگ عمومی آن شهر بود حتی سوغات و تولیدات و صنایعش به طبع اقامت حکیم در آنجا رشد می کرد و شنیدیم در همان موقع حکیم بزرگ فرموده بودند اگر روزی بخواهم کرج و تهران را ترک کنم بی شک به شهر اجدادی خود شیروان خواهم رفت .

نکته دیگر اینکه به نظرم این موضوع در زمان خوبی مطرح شده است

« یک ماه به انتخابات مجلس باقی مانده . باید دید کاندیداهای شیروان نظرشان در مورد بازگشت حکیم بزرگ به شهر اجدادیشان چیست ؟ تا مردم ببینند کدام نماینده ها از بازگشت حکیم خوشحال هستند و حاضرند برای بازگشت ایشان تلاش کنند . اینطوری هم مردم پشتیبان واقعی بزرگ شهرمان را بیشتر می شناسند و هم به کسی رای می دهند که خواستار حضور حکیم در شهر نیاکان خود است.»


**********


نویسنده : زارع

سالی که نکوست از بهارش پیداست
برای فرا رسیدن این بهترین بهار و آمدن حکیم فرزانه و اسطوره محبوب شهرمان بی قراری می کنیم . من با خانم ستارزاده که می گویند کاندیداها نظرشان را اعلام کنند موافق نیستم چون اصلا مهم نیست که یک کاندیدا موافق باشد یا نباشد مهم خود مردم شهر هستند که ما برای رسیدن حکیم محبوبمان لحظه شماری می کنیم .


**********


نویسنده : فلاح شیروان

شیران شیروان خوشحال شدیم خیلی خوشحال شدیم چشم برراه هستیم و انشالله هر چه زودتر افتخار شهرمان را از نزدیک زیارت کنیم


**********


نویسنده : منوچهر نبی زاده

رواق منظر چشم من آشیانه توست
کرم نما و فرود آی که خانه خانه توست

من هم با شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدم با سرکارخانم ستارزاده که این را یک فرصت بزرگ میدانند موافقم اما این مهم مستلزم اماده نمودن شرایط توسط مردم و مسولین شهری می باشد آنگونه که در شان حکیم و شیروان باشد دوستان بدون فراهم اوردن این مسایل و عجله در این امر مهم ممکن است آسیب جدی به حکیم عزیز و خانواده ایشان وارد نماید
لذا بنده خواهشی که از دوستداران حکیم دارم این است که این موضوع بدور از احساس و با منطق وعقلانیت و خرد جمعی مورد نقد بررسی قرار دهند .


**********


نویسنده : مینای شیروان

شیران شیروان سلام
پس از درگذشت استاد شریفی خیلی حالم گرفته شده بود اما با این خبرت حسابی انرژی گرفتم و حافظ را باز کردم این شعر آمد :

خوش آمد گل وز آن خوشتر نباشد
که در دستت بجز ساغر نباشد

زمان خوشدلی دریاب و در یاب
که دایم در صدف گوهر نباشد

غنیمت دان و می خور در گلستان
که گل تا هفته دیگر نباشد

ایا پرلعل کرده جام زرین
ببخشا بر کسی کش زر نباشد

بیا ای شیخ و از خمخانه ما
شرابی خور که در کوثر نباشد

بشوی اوراق اگر همدرس مایی
که علم عشق در دفتر نباشد

ز من بنیوش و دل در شاهدی بند
که حسنش بسته زیور نباشد

شرابی بی خمارم بخش یا رب
که با وی هیچ درد سر نباشد

من از جان بنده سلطان اویم
اگر چه یادش از چاکر نباشد

به تاج عالم آرایش که خورشید
چنین زیبنده افسر نباشد

کسی گیرد خطا بر نظم حافظ
که هیچش لطف در گوهر نباشد


**********


نویسنده : حسین نژاد

عرض ادب و احترام خدمت همه عزیزان و دلسوزان شهرمان شیروان
خبر بسیار مبارک حضور چهره درخشان حکمت و فلسفه جهان که همه دنیا به وجود عزیزشان احترام می گذارند و از همه مهمتر همشهری ما هستند در شهرمان شیروان باعث مسرت و خوشحالی همه مردم فهیم و دانش دوست شیروان و از جمله اینجانب است .
دوستان در نظرات قبلی مطالبی فرمودند که به نظرم باید در موردشان صحبت کرد و جای تامل دارد.
قبل از آنکه وارد بحث شوم باید به واقعیات اشاره شود تا در نتیجه دچار اشکال نشویم .
1- شیروان دارای بافتی مخصوص به خود است مردمی دارد میهمان نواز و خوش قلب اما ما تا به امروز هیچگاه چهره مشهور جهانی، آنهم در چنین سطحی که ساکن شهرمان باشند را در شیروان نداشته ایم. پس دلنگرانی آقای نبی زاده کاملا درست و بجاست.
2- سفرهای فیلسوف عزیزمان در سال قبل و امسال در همایش فرهیختگان و سیل جمعیتی که برای دیدنشان به گلیل رفته بودند نشان داد مردم بدنبال فرصتی هستند تا با حکیم گرامی دیدار کنند. پس باید مکان زندگی حکیم در شیروان شرایط پذیرش چنین حجمی از علاقه مندان را داشته باشد و با توجه به توان اقتصادی حکیم آنگونه که همه ما می دانیم اجازه داشتن چنین فضایی را نمی دهد پس باز هم می توان گفت دلنگرانی آقای نبی زاده درست است.
3- شهرت جهانی حکیم بزرگ برای فعالان اجتماعی بخصوص در میان فعالان اقتصادی و سیاسی بسیار وسوسه برانگیز است همانطور که در سایت ها هم می بینیم همه به دنبال آن هستند تا ببینند که حکیم عزیز از چه شخصیت هایی در شیروان خوششان می آید و یا در انتخابات از چه کسی حمایت می کند.
4- یکی از مشکلات زیر پوستی شهر ما بحث های گاها زبانی و قومی می باشد که خوشبختانه حکیم ارد بزرگ محبوب همه زبان ها و اقوام شیروانی است و از این رو باعث همبستگی هر چه بیشتر شهرمان می شوند .
5- در طی چندین سال گذشته و بخصوص همین دوساله اخیر که حضور حکیم ارد بزرگ در شیروان پر رنگتر شده به همان نسبت جایگاه شیروان در سطح استان و کشور خیلی تغییر کرده است از همه مهمتر مردم و جوانان شیروان خیلی روحیه گرفته اند من با اینکه در مورد این چهره عزیز جایی حرف نمی زنم اما وقتی با بستگان و دوستان حرف می زنم می بینم حکیم عزیز عجیب جایگاهی در قلوب مردم شهرمان دارند.

تا اینجای بحث سعی کردم از چیزهایی خدمت شما عرض کنم که همه ما تقریبا با هم در موردش هم نظر هستیم. اما حالا می خواهم چند مورد دیگر در همین ارتباطات به شکل پیشنهاد و یا نظر شخصی عرض کنم :
حضور حکیم و فیلسوف جهانی شهرمان برای ما یک فرصت بی نظیر و تاریخی است که نمی شود به هیچ شکلی از آن غافل شد. اگر ما بتوانیم به شکلی درست و بقول جناب نبی زاده با منطق وعقلانیت و خرد جمعی با آن برخورد کنیم پیشنهاد من اینست که بهتر است جمعی از دوستداران حکیم عزیزمان ستادی در شهرمان تشکیل دهند مثلا اسمش را بگذاریم ((ستاد استقبال از افتخار جهانی شیروان)) و در آن بحث مکان اقامت حکیم که جای آن خیلی مهم است را مطرح کنند چون شان حکیم شهرمان، شان شیروان است. نمی شود که فردا از همه جای ایران بیایند شیروان و ببینند محل زندگی افتخار شیروان درست نیست آنوقت نمی گویند شیروانی ها چطور مردمی هستند که بزرگ شهرشان اینطوری زندگی می کند؟ مسلما در شهرمان خیلی از ثروتمندان و ملاکین دوست دارند میزبان افتخار شهرمان باشند . ستاد استقبال می تواند پتانسیل ها را بررسی و بهترین راهکار را انتخاب نماید دومین موردی که این ستاد می تواند انجام دهد برنامه ریزی برای نحوه دیدارهای مردم با حکیم عزیز است.
این پیشنهاد و نظر شخصی من بود که خدمت شما عرض کردم . امیدوارم روی پیشنهاد ستاد استقبال فکر کنید این ستاد می تواند در فرمانداری شیروان و یا در شورای شهر و یا در دفتر نماینده محترم و یا در میان فرهیختگان و افراد با نفوذ و معتمد شهرمان تشکیل شود .


**********


نویسنده : دانشجویان پرستاری

آرزوی دیدار دانشمند فرهیخته شهرمان را داریم امیدواریم سعادت دیدار این مرد بزرگ را داشته باشیم از فرماندار محترم آقای عباسعلی صفایی و معاونشان آقای یونس روحانی خواهش می کنیم شرایط حضور حکیم ارد بزرگ در شیروان را فراهم آورند.


**********


نویسنده : شیرزاد

سلام به مدیر شیران شیروان
بعضی پیشنهادها آنقدر آگاهانه هست که آدم نمی تواند آنها را رد کند پیشنهاد ستاد استقبال از افتخار جهانی شیروان هم بسیار عالی است
پیشنهاد می کنم در ستاد استقبال از آقای مهندس عباس کاظمی هم استفاده شود


**********


نویسنده : فهمیده

چه خبر خوبی

عاشق:
عاشق:

عاشق:
عاشق:

عاشق:
عاشق:


**********


نویسنده : مدیر قبلی شیران شیروان

با سلام بعد از مدتها دوباره به وبلاگی که مدتها پیش رااندازی کردم برگشتم وبلاگی که و در اون میخواستم آرمان ها و آرزوهایم رو در مورد شهرم رو برآورده کنم.
همیشه از اینکه میدیدم همشهریانم چییزی برای غرور ندارند و هر وقت بحثی در جایی مظرح می شود احساس ضعف دارند تاسف میخوردم.

ایده های خوبی به ذهنم خطور کرد از شناسایی مشاهیر گرفته تا نامگذاری ها و سایر مقوله هایی که پیگیری میکردم .
اما یکجا متوجه یک جواهر خانوادگی شدم ، جواهری که همچون ثروتی عظیم برای شهرمان ناشناس در گوشه ای پنهان بود.

بله درست حدس زدید ارد بزرگ

ارد بزرگی که هر چقدر بیشتر درموردش جستجو میکردم بیشتر به عظمت شخصیتش پی میبردم .

ارد بزرگ را با تمام توان در شیران شیروان برای همشهریان معرفی کردم روزهای زیبا و زشت ، مخالفان ، مسئولین خیلی ها سنگ اندازی کردند .
عده ای کمی باز هم میگویم عده کمی با من بودند آنها انسانهای بسیار بزرگی بودند که اگر نبودند نمیتوانستم ارد بزرگ را معرفی کنم.

این وسط اما عده کثیر از جمله مسئولین منتظر بودند تا ببیننند به نفعشان است که از ارد حمایت کنند یا خیر .
مسئولینی که بیشتر به فکر میز وقدرت بودند تا حقیقیت.

والبته جمع کثیری از مردم که محتاطانه و میخواستند بینند که که باد به کدام جهت می وزد که حمایت کنند یا خیر .
عده ای هم که میخواستند که از طریق ایشان به نوایی برسند.

همه اینها را گفتم تا نظرم را در مورد آمدن ایشان به شیروان اعلام کنم.

شیروان شهریست که مردم آن مرامی کوفه ای دارند طرفدار حق و حقیقت وجود دارد ولی کم است ، دوستدار شیروان هست اما اندک است، و البته علت در خیلی از جاهاست بلطبع اکثر کسانی که هم اکنون در شیروان ساکن شده اند یا مسئولیتی دارند مهاجرین روستاها هستند و کمتر از 15 تا 20 سال ساکن شهر شده اند به همین خاطر درکی از علاقه به شهر و ارق به شیروان ندارند.
و اگر داشته باشند بیشتر به قوم و زبان خویش دارند.

به همیت خاطر نباید روی توده مردم شیروان حساب کرد، جمعیتی هم که میبیند عکس میگیرند و جمع میشوند ارد بزرگ را ببینند فقط چیزی را شنیده اند، وقتی ببینند از این کلاه نمدی برایشان نیست پراکنده خوااهند شد.

به همین خاطر میگویم که ارد بزرگ نباید در این شهر سکونت داشته باشد . چرا که مطمئنم بعد از چند ماه که برای ملت وجود ایشان طبیعی و همیشگی شود شان و جایگاه ایشان از بین می رود و حتی مورد تمسخر قرار میگیرند .

نظر من نه از روی غرض ورزی بلکه از طرف کسی است که به محیط این شهر آگاهی کامل دارد و روانشناسی کاملی از توده مردم و فرهنگ اکثزیت آن دارد.

ارد بزرگ روزی به شیروان بیاید که محیط از لحاظ فرهنگی همچنین از نظر اکثریت به نفع ایشان باشد.
وگرنه حقیقت این جمله زیبا را به عینه مشاهده میکنند.
مردم شهری که همه میلنگند به کسی که راست راه میرود میخندند.


**********


نویسنده : قاسمیان

من الان دو روزه روی این موضوع فکر می کنم و در نهایت به نتیجه مدیر قبلی شیران شیروان رسیدم .
واقعا حیفه حکیم بزرگ تشریف بیارن به شهر ما . ما خودمون می خواهیم از اینجا فرار کنیم اونوقت ایشان بیایند به اینجا که هیچی نداره .
همون بهتر که حکیم بزرگ باعث افتخار شهرهای بزرگ باشند و اینجا نباشند تا زجر بکشند . اگر حکیم بیایند فقط یه سری فرصت طلب می رند کنار حکیم تا اسم و رسمی به هم بزنند و موقعیت اجتماعیشون بره بالا . فقط برای اونا خوبه و بس


**********


نویسنده : مقدم

همشهریان عزیز به جای آنکه جشن بگیریم که اسطوره شهرمان در حال آمدن به شیروان است شما اینجا آه و ناله سر دادین ؟
باید مثل همیشه ما مردم شیروان آنطور که شایسته است از این افتخار جهانی شهرمان استقبال کنیم و همه تلاشمون رو بکنیم که اینطوری شهرمان را بیشتر معرفی کنیم تا توریسم ما بیشتر رشد کنه تا سرمایه های شیروانیها در شهرهای دیگر هزینه نشه و به شهرمون برگرده .
تا بین اقوام و زبانهای مختلف شهرمان دوستی بیشتری برقرار بشه تا صدا و سیما مجبور بشه خبرهای شیروان رو بیشتر منتشر کنه تا هنر شهر ما رشد بیشتری بکنه تا سطح فرهنگ عمومی شهر ما بالاتر بره .
چطور بدون عزت نفس کافی ما می تونیم شهر شیروان را تبدیل به یک نمونه عالی از شهرهای مدرن و پیشرفته تبدیل کنیم ؟
آمدن حکیم ارد بزرگ به ما این انگیزه رو می ده تا تلاش کنیم به کودکان شهر ما یاد میده چطور از حکیم بزرگ بیاموزند همانطور که جوانان اردبیل از رضا زاده یاد گرفتن تا قهرمان وزنه برداری بشن اگر ما واقعا می خواهیم رشد کنیم باید با همه وجود از آمدن حکیم عزیزمان خوشحال باشیم باید از مسئولین شیروان و بخصوص فرمانداری بخواهیم مقدمات حضور اسطوره شهرمان را فراهم بیاورد .
آقای فرماندار فعلی با قبلی ها خیلی فرق می کنه ایشان واقعا دلشون برای رشد شیروان می زنه و ما باید از این فرصت تاریخی استفاده کنیم تا انشالله شیروان تغییر کنه .
منم دلم مثل شما از اوضاع موجود خیلی گرفته
اما نباید از این فرصت غفلت کرد
پس از همه دوستان خواهش می کنم به جای آه و ناله سر دادن در این مورد اطلاع رسانی کنید و از مسئولین بخواهیم تا از این فرصت تاریخی استفاده لازم برده بشه و اگر این سفر انجام نشه بازنده اصلی مردم شیروان و نسل های بعد از آن است چون بهترین موقعیت را از دست داده است .
همه مسئولین شیروان از نماینده گرفته تا پایینترین سطوح و خود مردم باید با همه توان این موقعیت تازه را برای شیروان بوجود بیاورند چون در غیر اینصورت مشخص می شود حسادت ها و ندانم کاری ها و سیاسی کاری ها باز موقعیت طلایی را از شهر ما گرفته است همانطور که بسیاری از الویت های استانی را از ما گرفت .
بگذارید این بار ما مقصر نباشیم .


**********


نویسنده : المیرا فاطمی

صبح دم باد صبا مژده ی جانان آورد
برگ گل چاک زد و غنچه ی خندان آورد

غنچه از شوق شکوفا شده از وصل صبا
بلبل از عیش و طرب صوت هزاران آورد

بوی خوش از دم جانبخش نمایان آمد
بوی یاس و سمن و سوسن و ریحان آورد

از ختن نفحه ی مُشکین ز قدم عرضه نمود
نافه ای مُشک شد و سوی حبیبان آورد

مقدم نیک دهد جلوه بهر انجمنی
بوی جان پرور عشاق بیاران آورد

هُدهُد نیک دهد مژده ببلقیس سبا
پیک بلقیس شد و وصل سلیمان آورد

یوسف از لطف نظر سوی زلیخا انداخت
گر چه فرتوت بدو شور جوانان آورد

عمر یعقوب تلف شد ز غم یوسف مصر
بوی یوسف شد و خوش مُشک بکنعان آورد

وصل جانان بخدا داروی هر درد بود
وصل تو کعبه ی من عیش فراوان آورد

ما چون مجنون ز قدومت بسر ره آئیم
خاک ره سُرمه شد و دیده ی تابان آورد

ناصر از مقدم او شاد بزمی خندان باش
وصل جانان شده خوش نعمت یزدان آورد

شیران شیروان ممنون از این خبر خوشی که دادی
منتظر قدوم مبارک بزرگ شیروان هستیم


**********


نویسنده : رضا از شیروانی مقیم بجنورد

با جستجو کردن "آیا بزرگترین فیلسوف جهانی به شیروان می آیند" به وبلاگ شما رسیدم البته من قبلا هم چند بار به سایت شما آمده بودم اما الان فکرم را این سئوال مشغول کرده بود که از گوگل پرسیدمش
من هم شیروانی هستم اما الان 6 سالی میشه از شیروان به بجنورد کوچ کرده ایم اول ا در بجنورد خیلی ها زخم زبان می زدن و از مواد مخدر شیروان بگیرین تا فقر و فساد .
نمیزاشتن از خودمون دفاع هم بکنیم اما الان دو سه سالی میشه اصلا حرفها و نگاهشون عوض شده
از من می پرسند نسبتی با حکیم بزرگ دارم یا نه ؟
و یا اینکه حکیم کجا هستند؟ و چه می کنند ؟ در شیروان چکار می کردن؟ الان چه می کنن؟ خاندانشان چطور آدمهایی هستن؟ و سئوالاتی شبیه همین موارد .
حتی معلم پسرم ازش خواسته بود در مورد فیلسوف شیروان از من همین سئوالات رو بپرسه .

راستش من خودم اول هیچی نمی دونستم و به سئوالات هم می گفتم خبر ندارم و نمی دونم
اما کم کم سئوالات و سماجت آدمهای دور و برم باعث شد درباره حکیم ارد بزرگ تحقیق کنم
تازه فهمیدم من بی سواد از همه جا بی خبر در شهرمان فیلسوفی داریم که در اروپا و آمریکا ازش حرف می زنن فیلسوف محبوبمان از کهنه شهر هستن و از طایفه شرکاها که حقیقتا همشون ادمهای خوب و بی آزاری بوده اند .
الان یک سالی میشه که خودم و کلا خانواده ام حکیم اردبزرگ را خیلی می شناسیم و اگر کسی بپرسه حکیم ارد بزرگ کیه ؟ براش کلا توضیح می دیم و از جملات قصار حکیم هم براشون می گیم . اردیبهشت که اومدم وبلاگ شما فهمیدم حکیم می خوان تشریف بیاورند شیروان .
خوشحال شدیم با خانواده خواستیم بیاییم شیروان
اما بعدش اعلام کردید مراسم در گلیل هست و حکیم در شیروان حضور ندارن
بدبختی ما هم وسیله نقلیه نداریم .
اینم شد آرزویی به دل ما
تا یه روزی حکیم عزیز و همشهریمان را که باعث افتخار همه ما شیروانی ها در همه جای دنیا هستند ببینیم .
پسرم امشب به من گفت حکیم دارن تشریف می آورند شیروان اونم از همکلاسیش شنیده بود و منم گشتم و دیدم این خبر درسته .
خیلی خوشحال شدم . هم من و هم همه خانواده ام.
نظرات همشهریهای عزیزمان را هم خواندم
به نظرم همه نظرات خیلی خوبه همشون دلسوزانه است و همشون خیرخواهانه است . به نظر من همه مردم شیروان باید دست به دست هم بدهیم تا این بازگشت مبارک و خیلی خجسته انجام بشه
اول همه باید گفت دست حکیم بزرگ درد نکنه که آنهمه امکانات تهران و کرج را ول می کنند و می آیند شیروان.
دومش اینکه دیدم همشهری ها از فرماندار نوشتن و از ایشون خواستن که برای بازگشتن فیلسوف بزرگمان کمک کنند اما ایشان کارمند نظام دولتی هستند و به نظر من باید این موضوع را از آقای نماینده شیروان آقای دکتر عزیزی خواست که پیگیری کنن چون نماینده . نماینده مردم است و امدن حکیم هم خواست قلبی مردمی است ایشون هم که آدم روشنفکر و خوبیه و عکسشون با حکیم بزرگ را هم که در اینترنت دیدم پس بهتره این موضوع را به نماینده بگین درسته الان موقع انتخابات است اما این خودش هم کار بزرگیه و نشون میده نماینده چقدر به خواست قلبی مردم بها میده .
اینجا آقای ثروتی همین کارها را برای مردم بجنورد می کنه برای همین همیشه رای می یاره و همیشه نماینده است .
یک خواهش دیگه هم داشتم هر چند حکیم هر جا دوست داشته باشن میرن اما خواهش می کنم اگر امکان داره ازشون خواهش کنید در شیروان زندگی کنند نه در روستاها چون آدمهایی مثل من که از شهر دیگری می آییم شیروان و وسیله هم نداریم دیگه از شیروان سخته روستا واقعا اینطوری سخت میشه .


**********


نویسنده : ابوالفضل

شیران شیروان همیشه خوش خبر باشی همشهری


**********


نویسنده : فرحناز

اینکه بزرگ شیروان قصد اومدن به شیروان رو دارن خبر بسیار خوشحال کننده ایه . امیدوارم بتونم بخدمت ایشون برسم و چیزهایی یاد بگیرم


**********


نویسنده : سکوت شیروان

پدر من هم از اساتید موسیقی مقامی است و اتفاقا با بزرگ شهرمان عکس هم داره که در اینترنت هم هست خیلی از شان و شخصیت حکیم بزرگ برایم صحبت کرده من هم خیلی دوست دارم حکیم بزرک را از نزدیک ببینم . به نظرم ستاد استقبال از حکیم ارد بزرگ باید در فرمانداری باشه آقای مهندس صفایی فرماندار از همه بهتره .چون بقیه بیشتر حرف می زنن اما مهندس صفایی کم حرف می زنه و بیشتر عمل می کنه
شیران شیروان از اینکه فیلم ها و عکس های دیدارهای حکیم با هنرمندان موسیقی مقامی را انعکاس می دهی ازت متشکریم.


**********


نویسنده : فاطمه

با اینکه دیگر توانی در بدن ندارم اما از شنیدن این خبر سرشار از شادی و نشاط می شوم ، چرا که شهر ما بار دیگر با آمدن بزرگ شهر جان می گیرد و زنده می شود


**********


نویسنده : بماند

ستاد استقبال ؟؟؟
واقعا خیلی اروپایی فکر می کنید
تجربه ثابت کرده ما در شیروان مسئولینی نداریم که از اینطور فرصت ها به خوبی استفاده کنند . من هم هیچ امیدی به تغییر شرایط در شیروان ندارم خواهش می کنم از این و آن هم نخواهید به این موضوع کمک کنند چون اگر آدمش رو داشتیم شرایطمون این نبود . اوکی ! افتاد ؟


**********


نویسنده : پارمیدا

چقدر عالی ... من اینقدر دوست دارم حکیم بزرگ رو از نزدیک ببینم ... اینقدر دوست دارم


**********


نویسنده : سهرابی

امیدوارم شایعه نباشه
چون اگر حکیم به شیروان بیایند
شیروان - مهمترین شهر در شمال شرق ایران میشه .
من اینو مطمئنم


**********


نویسنده : شهین

خیلی خوبه .
من فکر میکنم حکیم به شیروان بیایند شهر ما بسرعت مراحل رشد و ترقی رو طی می کنه


**********


نویسنده : سوگند طلوعی

به استقبال آمدن جان شهر ما به شیروان
*حکیم ارد بزرگ* مقدمت گرامی :

«نیمه زمستان است
اما گویا شهر سرد من شکفته
بوی بهار می آید
تن پوش سفید و یخ زده شیروان
گام های مردی را نشان می دهد
مردی که شانه هایش
به وسعت سرزمین من است
شیروان خجسته بهارت مبارک»

سوگند طلوعی
12 بهمن 1394


**********


نویسنده : سوگند طلوعی

به استقبال آمدن جان شهر ما به شیروان
*حکیم ارد بزرگ* مقدمت گرامی :

«بهار می آید
بوی مهر
بوی دوستی
بوی همدلی و پرواز چکاوک ها
بهار می آید
بوی شیروان
بوی افتخار جهانی سرزمین من
بوی عشق
بوی مهر
بوی اسطوره شهر من
مقدمت گرامی
حکیم مهربانی»

سوگند طلوعی
12 بهمن 1394


**********


نویسنده : جاوید

خوش آمد می گویم به بزرگ شهرمان . امیدوارم میزبان خوبی برای ایشان در شیروان باشیم


**********


نویسنده : پیام شیروان

حکیم ارد بزرگ یک فرصت طلایی برای شهرمان هستند و اگر بتوانیم از وجود ایشان بخوبی استفاده کنیم شهر ما رشد خواهد کرد.
باید مسئولین و مردم شهرمان همت کنند و هرچه زودتر بستر مناسبی برای حضور حکیم در شیروان فراهم کنند.


**********


نویسنده : عباس

حکیم هر کجا که باشند ما دستبوس و دعاگوی ایشون هستیم . چه شیروان باشند چه اونور دنیا
یا حق


**********


نویسنده : جوادی

چرا اینقدر سعی می کنید حکیم رو از اومدن به شیروان منصرف کنین ؟ کی گفته که ما قدر بزرگ شهرمونو نمیدونیم ؟ ما خیلیم از خدامونه که در خدمت حکیم بزرگ باشیم
این حرفا چیه میزنید. دوستان تنها به کاندیدایی رای بدین که نظرش رو درباره بازگشت حکیم بزرگ علنی بیان کرده باشه
برام جالبه اینجا فقط نظر مردم هست و هیچ مسئولی نظر داده !


**********


نویسنده : mohammadsadegh

shirvan bedoone bozorg shirvan
mesle booteh bi gol mimoone


**********


نویسنده : مژده

به نام خدا

سلام مژده هستم 12 ساله از شهر شیروان . من و دوستانم دوست دارم تا حکیم اینجا بیایند چون ایشان مهربان و خیلی دانا هستند. ای کاش می شد ایشان همین الان اینجا می آمدند
من کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ را دانلود کردم و همه ی ان را خواندم چند تا را هم حفظ کرده ام. مثلا...فقط نادان از مسخره کردن دیگران شاد میشه یا مثلا...شادی کجاست جایی که همه ارزشمند هستند.
وقتی تو حرفام جملات بزرگ شیروان را می گویم مامان تعجب می کند می گوید تو اینا هارو چطوری بلد هستی .

خیلی ممنون خدانگهدار


**********


نویسنده : الهام

با دیدن دلنوشته های دیگر همشهریان عزیزم دوست دارم من هم در این چالش عمومی همشهریان شرکت کنم و چند خطی دلنوشته برای حکیم ارد بزرگ بنویسم .

آیا این درست است که من بگویم حکیم جان به شیروان خوش آمدی ؟
شهری که همه اجدادت از همین جا بوده اند و همه در ارگ شیروان بوده اند پس من چطور به شما که خود صاحب خانه ایی خوش آمد بگویم؟

راستی حکیم جان
اما شما تنها بزرگ شیروان نیستید . شما صاحب خانه قلب همه ما شیروانی ها هم هستید و فکر می کنم این از همه چیز مهمتر است صاحب دلها بودن . این آرزوی همه ما انسانهاست که قلب های دیگران را بدست بیاوریم و شما را بدون آنکه از نزدیک ببینیم بسیار دوست داریم.

حکیم جان
شیروان را بدون شما صفایی نیست.

پس امیدواریم آقای صفایی ! فرماندار شهر ما ، صفای تاریخ شهرمان را به سرزمین خود بازگردانند.

شاید بپرسید چرا از آقای صفایی خواستم صفای شیروان را برگردانند چون در نظرات بالا دیدم آقای نبی زاده نوشته اند (اما این مهم مستلزم اماده نمودن شرایط توسط مردم و مسولین شهری می باشد آنگونه که در شان حکیم و شیروان باشد دوستان بدون فراهم اوردن این مسایل و عجله در این امر مهم ممکن است آسیب جدی به حکیم عزیز و خانواده ایشان وارد نماید)

آقای صفایی بالاترین مقام دولتی شهر ما هستند پس باید از ایشان می خواستم و دیدم چقدر جالب نام آقای صفایی و آنچه می خواهیم با هم یکی است.

حکیم جان
مطمئنم سال 1395 با آمدن شما با صفاترین سال زندگی همه ما شیروانی ها خواهد بود.

پس پیشاپیش مقدم شما گلباران


**********


نویسنده : کریمی

با نظر الهام کاملا موافقم
فرمانداری شیروان بهترین نهاد برای برنامه ریزی جهت استقبال از اسطوره شهرمان است در مورد ستاد استقبال و اعضای آن هم باید فرمانداری تصمیم گیری کند چون بهرحال حضور شخصیت ممتازی همانند حکیم ارد بزرگ که همه مردم شهرمان مشتاق دیدنشان هستند بدون هماهنگی با فرمانداری غیر ممکن است . آقای مهندس صفایی فرماندار شهرمان هم بسیار مردمی و دلسوز هستند .


**********


نویسنده : پیام شیروان

ممنون که نظر قبلیم رو منتشر کردید سئوالی داشتم و اون این است که آیا شما از محلی که حکیم عزیزمان می خواهند تشریف بیاورند اطلاع دارید ؟
آیا میشه آدرس حکیم در شیروان را اعلام کنید ؟
ممنونم


**********


نویسنده : جوادی

به پیشواز فیلسوف جهانی شیروان «حکیم ارد بزرگ» با جملاتی بسیار زیبا از ایشان :

پاکترین آرزوها ، در سینه مهربانان است. حکیم ارد بزرگ

پرستاران مهربان را ، باید ستایش نمود. حکیم ارد بزرگ

تنها راه ماندگاری هر کشش دوستانه ای ، مهربانی است. حکیم ارد بزرگ


**********


نویسنده : بجنورد مرکز استان

با عرض ادب و احترام . نمی دانم سایت شما را فیلسوف بزرگ استانمان می بینند یا که خیر . با اجازه هم استانی های عزیزم در شیروان من چند جمله ایی برای ایشان می نویسم به حکیم و فیلسوف بزرگ استانمان پیشنهاد می کنیم تشریف بیاورند بجنورد . با توجه به نزدیکی بجنورد به شیروان می توانند هر وقت که اراده بنمایند به شیروان هم سر بزنند . بهرحال بجنورد مرکز استان است و دارای امکانات رفاهی بیشتری است همانطور که در نظرات دیگران می بینید نگران آسیب دیدن شما هستند مطمئن باشید بجنورد دارای امنیت کافی هست و در ضمن بجنورد دارای فرودگاه و مزیت های فراوانی است که باید تشریف بیاورید و ببینید.


**********


نویسنده : کرمعلی

گویا اینبار دیگر همای سعادت بر شانه ما شیروانی ها نشسته
از صمیم دل خوشحال شدیم
چون شهر ما دوباره قد می کشد
دوباره نگاه جهانیان را به سوی خود جلب می کند
و این افتخار کمی نیست.
با جان و دل منتظر ورود حکیم عزیزمان هستیم .


**********


نویسنده : قویدل

شبکه نمایش - سریالی آمریکایی پخش می کنه به نام خانه کوچک .
در این سریال یه دختر بچه 12 ساله فقط به خاطر اینکه ریاضیش خوب بود همه اهالی روستا دست به دست هم دادن تا این بچه بتونه بره به مسابقات ایالتی و برایش پول جمع کردن
اون بچه مقام دوم را آورد و در راه برگشت همش گریه می کرد که حتما مردم همه ناراحت میشن که اونهمه زحمت کشیدن و منو فرستادن مسابقات و من دوم شدم
اما وقتی به روستا رسید دید همه روستا به استقبالش اومدن اولش فکر کردن کسی خبر نداره اون اول نشده اما پدرش بهش گفت به روستا نتیجه مسابقه قبلا تلگرام شده .

نکته ایی که من می خواهم بهش اشاره کنم این حرف کدخدای ده بود که گفت :
مری ! ما همه ازت متشکریم که اسم روستای ما رو در مرکز ایالت ثبت کردی .

حالا من از همه همشهریان و کدخداهای ! شیروان می پرسم ما برای بزرگترین افتخار تاریخ شهرمان که اسم شهرمان را جهانی کرده و همه به ما احترام میزارند چه کرده ایم ؟!

دوستان زیادی نوشته اند حکیم به شیروان نیا اینجا فلان مشکلات رو داره !

واقعا چرا ما مثل جزامی ها به هم نگاه می کنیم؟! چرا پنجره های امید رو به روی خودمون بستیم .
آیا شهر کوچک ما کدخدا نداره که بیاد اینجا و بگه اهالی روستای شیروان ! ما خوشحالیم حکیم و فیلسوف پر افتخار شهرمان به شیروان می آید ؟
آیا شهر 100 هزار نفری ما از اون روستای قرن هیجدمی آمریکا که با کلاسکه و دلیجان رفت و آمد می کردند کمتره ؟!
چرا ما نمی خواهیم شهرمان چشم همه دنیا رو خیره کنه ؟!
اون آقایونی که لاف می زنند و میگن ما برای شیروان فلان و فلان کردیم ما برای شیروان زحمت ها کشیدیم! چرا ساکت هستند ؟
آیا آمدن حکیم به شیروان جای آنها را تنگ می کنه ؟
آیا آمدن حکیم اقتصاد داغون شیروان رو داغون تر می کنه ؟
آیا کشاورزی شیروان رو خرابتر می کنه ؟
آیا به باغداران ما لطمه می زنه ؟
چرا اونهایی که ادعاشون گوش فلک رو کر کرده و این روزها همه اش می خواهند توی چشم باشند در این مورد ساکت هستند؟

درسته شهر ما کدخدا نداره
کدخداهای حراف اما زیاد داره که فقط می خوان از خودشون استقبال بشه
فقط خودشون
الان هم ترجیح می دن ساکت باشند اما مردم خودشون بیدار و بینا هستند و به وقتش از فرزند پر افتخار شهرشان استقبال خواهند کرد .
نکته ایی جا افتاد که باید عرض شود
و اونم این است که کدخداهای واقعی قبل از همه برای آدمهای موفق روستاشون دست می زنند
قبل از همه دست اونو بالا می برند
قبل از همه ازش تشکر و قدردانی می کنن
در شیران شیروان 4 بهمن اعلام شده حکیم سال آینده می آیند شیروان
تا الان که ما صدای هیچ کسی رو نشنیدیم بیانیه هیچ کدخدایی رو هم ندیدیم به جز مردم ساده شهرمون رو
پس زنده باد مردم شیروان رو که همشون کدخدا هستند و همشون بزرگند


**********


نویسنده : زارع

حرف های آقا یا خانم قویدل عین واقعیته و حرف دل من هم هست


**********


نویسنده : عباس

قویدل جان این رو خوب اومدی
دمت گرم که زدی به خال
مردم رو عشقه
یا حق


**********


نویسنده : سوگند طلوعی

به استقبال آمدن جان شهر ما به شیروان
*حکیم ارد بزرگ* مقدمت گرامی :

«ابرها
آی ابرهای مهربان
هنوز بر سر شهر من
نیامده اید
اما چطور بارش شما را ما دیدیم؟

آی ابرها مهربان
هنوز بر آسمان شیروان
نیامده اید
اما ما
رگبار پر مهر شما را دیدیم
حکیم مهربانمان را دیدیم
آی ابرهای بهاری
سپاس
سپاس»

سوگند طلوعی
14 بهمن 1394


**********


نویسنده : ابوالفضل

امروز یکی از دوستان قدیمی ام که آدم خوش و خوش صحبتیه و توی کار میوه است و در بازار میوه گرگان کار میکنه و وضع اقتصادی خیلی خوبی هم داره از گرگان تماس گرفته پس از سلام و علیک، خیلی جدی میگه:
شنیدم شیروان رشد کرده
گفتم : چطور ؟
گفت : شنیدم بجنورد و قوچان رو هم پشت سر گذاشته ؟
با خنده گفتم: مگه غیر از اینه ! حالا چی شده ؟ چطور مگه ؟ چه خبری شده ؟ اگه خبری هست خوب بگو ؟
گفت : حکیم ارد بزرگ داره میاد شیروان
بهش گفتم : شما از کجا خبر دارید ؟
میگه : خانمم امروز می گفت
گفتم : ایشون از کجا خبر دار شده ؟
گفت : از تلگرام خواهرش
بادی به گلو انداختم و گفتم : آره حکیم بزرگ دارن تشریف میارن شیروان

الان که چند ساعتی از تماس دوستم گذشته با خودم فکر می کنم چرا این دوست از تابستان تا الان به من زنگ نزده بود ؟چرا یادم نکرده بود و حالا ! همین امروز که در تلگرام حکیم بزرگ خبر رسمی آمدنشان به شیروان را منتشر شده این دوست قدیمی ام زنگ زده به من !؟
و چقدر من از این تماس انرژی مثبت گرفتم . اینکه دیگران در مورد ما نگاهی ترحم آمیز نداشته باشند نگاهشان به ما نگاهی احترام آمیز باشه
من همیشه از دوستم دعوت می کردم تشریف بیاورند شیروان در خدمتشان باشیم اما این دوست فقط یکبار انهم 7 سال پیش آمد شیروان و از آن به بعد هم هربار دعوتش کردم نیامد که نیامد و می گفت شیروان که چیزی برای دیدن ندارد .
اما ما هر سال دو سه باری به خانه شان می رفتیم که آخرینش همین عید امسال بود که چهار روز گرگان بودیم.

حالا این دوستم می پرسه آیا شیروان عوض شده ؟
میگم : چطور مگه ؟
میگه : خوب برای همین که حکیم داره میاد اونجا ! پس معلوم میشه توی این هفت سال شیروان خیلی رشد کرده ! خیلی خوب شده که حکیم دارن میان اونجا
گفتم : شیروان خوب شده اما حکیم بزرگ به خاطر این موضوع اینجا نمیان ایشان چون شیروان را دوست دارند می آیند چون اجدادشان شیروانی هستند می آیند و چون ریش سفیدان شهر برای چندمین بار رفته اند دیدنشان و ازشان خواسته اند که بیایند ایشان تشریف می آورند.
دوستم آخر تماسش گفت : حکیم تشریف آوردند خبرم کن تا من و خانواده ام هم بیاییم چند روزی شیروان هم حکیم را بتوانیم از نزدیک ببینیم و هم دیدارها تازه بشه و دلمان برایت خیلی برایت تنگ شده !

من به عنوان یک شیروانی خیلی خوشحالم فیلسوف بزرگ شهرمان دارند تشریف می آورند شیروان و ارزش آمدن حکیم براحتی از همین یک تماس تلفنی دیده میشه تازه این نتیجه یک خبر است حالا در آینده مردم همه جای دنیا از خودشان خواهند پرسید واقعا شیروان چه چیزی داره که بزرگترین فیلسوف جهان در آن زندگی می کنند . مسئولین کشور موقع تخصیص اعتبارات بودجه در مورد شیروان دیگر کوتاهی نمی توانند بکنند . دیگر مقامات مختلف وقتی می آیند خراسان شمالی دیگر در بجنورد نمی نشینند و در مورد شیروان جلسه نمی گذارند برای دیدن حکیم و فیلسوف عزیزمان هم که شده بجنورد نمی مانند و با عجله می آیند شیروان .
پس حرف آقای کرمعلی که گفته اند :

(گویا اینبار دیگر همای سعادت بر شانه ما شیروانی ها نشسته
از صمیم دل خوشحال شدیم
چون شهر ما دوباره قد می کشد
دوباره نگاه جهانیان را به سوی خود جلب می کند
و این افتخار کمی نیست.
با جان و دل منتظر ورود حکیم عزیزمان هستیم) .

کاملا درست و به جا است .


**********


نویسنده : اسدی

سلام علیکم
بر خود واجب و لازم می دانم این خبر مسرت بخش را به همه همشهریان عزیز و گرامی تبریک بگویم . انشاالله خیر و برکت این حضور شامل حال همه مردم شریف شیروان بگردد .

با ارادت و احترامات فائقه
اسدی


**********


نویسنده : ترگل بهادران

یک سالی هست که برای شیران شیروان نظر نگذاشتم امروز هم با این نیت به این وبلاگ نیامدم که نظر بگذارم فقط آمدم خبر بازگشت بزرگ متفکر شهرمان را بخوانم اما دیدم کلی نظر هست و فکر کنم اولین بار هم هست که شیران شیروان این اندازه مورد استقبال قرار گرفته
به ماهک جان تبریک می گویم به خاطر تلاش هاش و به خاطر ثابت قدم بودنش .
و به همه مردم شهرمان هم تبریک می گویم که توانسته اند بزرگترین افتخار تاریخمان را که به خاطر مسائل مختلف از دیارمان دور بودند را بار دیگر جذب بنمایند .
همشهریان محترم اگر ما رفتارمان خوب نبود و اگر ما صداقت لازم را نداشتیم اگر ما شخیصت اجتماعی خوبی از خود نشان نمی دادیم ایشان هم هیچ وقت به شیروان بر نمی گشت .
پس حضور حکیم ارد بزرگ نشاندهنده سطح قابل قبول فرهنگ و منش مردم شهر ما است نشان دهنده مهربانی مردم شهر ما است نشاندهنده رابطه قلبی میان ما و فیلسوف جهانی شهرمان هست و الی آخر
پس لازم نیست نگرانی از این جهت داشته باشیم .
دوست خوبم خانم حمیرا ستارزاده نوشته اند :

« یک ماه به انتخابات مجلس باقی مانده . باید دید کاندیداهای شیروان نظرشان در مورد بازگشت حکیم بزرگ به شهر اجدادیشان چیست ؟ تا مردم ببینند کدام نماینده ها از بازگشت حکیم خوشحال هستند و حاضرند برای بازگشت ایشان تلاش کنند . اینطوری هم مردم پشتیبان واقعی بزرگ شهرمان را بیشتر می شناسند و هم به کسی رای می دهند که خواستار حضور حکیم در شهر نیاکان خود است.»

من با این حرف هم مخالفم و هم موافق
مخالفتم را اول می نویسم
به نظرم گره زدن این دو موضوع به هم اصلا درست نیست چون حکیم ارد بزرگ یک اسطوره عاطفی برای مردم شیروان هستند و این را نمی شود با گزاره انتخابات و از این دست موارد هم سنگ نمود و حتی آن را یک معیار برای شناخت کاندیداها نمود چون این امکان هست یک آدم زرنگ بلافاصله بیانیه صادر کند و از آمدن حکیم استقبال کند در حالی که هیچ وجه مشترکی با اندیشه های حکیم ندارد و اینطوری رای خیلی از همشهریان را بدست آورد. آیا ایجاد فرصت برای چنین افرادی درست است ؟

و حالا دلیل موافقتم با این حرف
موافقم چون همیشه ما خیلی حرفها را با شایعات گره می زنیم و از اصل موضوع بی خبر هستیم شایعه است که حکیم عزیزمان از فلان کاندیدا احتمالا حمایت می کند شایعه است حکیم بزرگ دوست دارد فلانی نماینده شود شایعه پشت شایعه . اما واقعیت این است که حکیم از هیچ کسی نه حمایت کرده و نه به رای مردم کاری دارد . خیلی ها را دیدم که چند ماهه مداوم می گویند حکیم برای حمایت از فلانی می خواهد بیاید شیروان . آیا حکیم بزرگ آمدند ؟ آیا رسما از کسی حمایت کردند ؟ خیر . همه اش شایعه بود . پس موافقم با حرف دوستم ستارزاده چون دروغ بودن شایعات را نشان می دهد.

در مورد نظرات قویدل هم حرفهایی دارم که بعدا برایتان خواهم نوشت .


**********


نویسنده : رزاق

مقدم حکیم شیروان را گلباران می کنیم
و بر سر در شیروان می نویسیم بزرگ شیروان خوش آمدی................


**********


نویسنده : فاطمه

آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شیروان خیلی دورههههههههههه
اینطوری خیلی سخت میشه دیدن حکیم ارد بزرگ
کاش تهران میموندن


**********


نویسنده : پویا

لطفا اطلاعات بیشتری منتشر کنید


**********


نویسنده : محمد حسین

امیدوارم شیروان بیشترین بهره ها را از این سفر استثنایی و ارزشمند ببرد. انشاءالله توفیق زیارت حکیم عزیزمان هم نصیب ما بشود.


**********


نویسنده : قربانی شیروان

به نام هستی بخش زیبا و زیبا بخش هستی
با تقدیم بهترین درود ها و سلام بر حکیم ارد بزرگ.
نکو مرد و متفکر بزرگ عرصه فلسفه ایران زمین
وجود پاکتان مانند دریا
ز دیدار شما دلشاد هستیم به اندیشه والایتان، چشم بستیم
الا ای سفیر کاروان مهربانی و ای مرد دانش و اندیشه و ای اندیشمند عرصه فلسفه ،به شهر خودتان خوش آمدید
مردمان شیروان به خود می بالند که میزبان عزیزی هستند که اندیشه ی رفیع دارد و اسطوره فلسفه ایران است
در این روزگار که ما کمتر خود را باور داریم، امیدواریم با اندیشه خردمندانه شما شاهد رویش امید و بهاری سرشار از خودباوری در شیروان باشیم.


**********


نویسنده : پیام شیروان

در بین این هشتاد نظری که تا اینجا گذاشته شده
بهترین نظری که دیدم نظر قویدل بود
لایک لایک لایک ...


**********


نویسنده : علی از فاروج

این موضوع باعث افتخار همه اهالی استان است
پس تبریک به همه ما خراسان شمالیها و بخصوص شیروانی ها


**********


نویسنده : سید حسینی

حکیم و فیلسوف گرانمایه
شهری که به شور و عاشقی مشهور است با نام فیلسوف جهانی اش پر از نشاط و شور است گویند مسیر ناب دریای کمال، دروازه ی صبح پاک شهر ما شیروان است بسیار مفتخریم که مهربانی گام هایتان و شمیم جان پرور حضورتان،شهرمان را گل آذین می کند. بزرگ شیروان امروز خرسندیم که دامن سربلند شاه جهان استواری قدم های خردمندانه را تجربه می کند؛اکنون از سوی همه مردم روستای خانلق،حضور شما را در شهر حکمت و فلسفه گرامی می داریم.

مقدمتان گلباران


**********


نویسنده : حمیرا ستارزاده

سلام به همه همشهریان عزیزم
ابتدا بر خود لازم می دانم از همشهریان محترمم آقای منوچهر نبی زاده و خانم ترگل بهادران و همچنین خانم و یا آقای زارع که نکاتی در مورد نظرم فرمودند تشکر و قدردانی بنمایم .
شما خود بهتر می دانید که همه فکر من و خانواده ام همیشه رشد شیروان و سرفرازی شهر ما بوده و هست .
گاهی وقتی ما به چیزی نزدیک می شویم دیگر قادر به دیدن حجم اصلی آن نیستیم بر فرض کسی که ناگهان خود را در کنار یک تنه درخت قطور ببیند نمی تواند حدس بزند ارتفاع این درخت چقدر است یا اگر کنار کوه چشم باز کند نمی تواند حدس بزند نوک قله کوه کجاست چون او فقط تخته سنگ هایی که مانع دیدش هم هست را می بیند .
خیلی از ما کسانی که حکیم ارد بزرگ را دوست داریم و می شناسیم مثل کسی هستیم که چشم باز کرده و خود را کنار تخته سنگهای یک کوه و یا تنه یک درخت عظیم دیده است .
دوستان برای اینکه ما بتوانیم به حجم اصلی چیزی که در کنار آن ایستاده ایم پی ببریم باید به کسانی نگاه کنیم که از دور به آنچه ما کنار آن هستیم نگاه می کنند .
وقتی می بینیم چطور سرشان را بالا گرفته اند تا منتهی الیه عظمت کوه و درختی را که ما در کنارش ایستاده ایم را ببینند ما می فهمیم که در کنار چه عظمتی ایستاده ایم .
حال ببینیم حکیم ارد بزرگ چه میدان بزرگی از افکار عمومی مردم ایران و جهان را در پشت سر دارد .
از آدمهای عادی تا مسئولین تراز اول کشورها ، از شاعران و نویسندگان تا فعالین اجتماعی ، ...
کافی است نگاهی به بازتابهای عمومی بیاندازیم، آنوقت است که متوجه می شویم این کوهی که کنارش ایستاده ایم و گاهی لگدی هم به تخته سنگهای اطراف آن می زنیم چندان هم کوچک نیست این درختی که پوسته های ترد اطرافش را می کنیم اگر سعی کنیم از آن بالا هم برویم خیلی زود از ارتفاع بیش از حد آن ترسیده و پایین می آییم .
شاید بگویید حرف های من تکراری است و ما مردم شیروان نیازی به یادآوری دوباره این موضوعات نداریم و خود می دانیم که حکیم بزرگترین اسطوره تاریخ شیروان است .
بسیار خوب !
حال که این را می دانیم من از شما می پرسم پس چرا این کوه سرفراز ، این درخت سبز بزرگ باید موجب فخر شهرهای دیگر باشد ؟
چرا باید در کتابها چاپ کنند حکیم بزرگ در شهر کرج زندگی می کنند ؟!
آیا منظور من را می فهمید؟
چرا ننویسند که حکیم ارد بزرگ در شهر شیروان زندگی می کنند چرا دنیا نباید به ما نگاه کند ؟
چرا ما تپه ارگ را که پدران حکیم بزرگ شهرمان ساخته اند را می بینیم و می گوییم دوازده هزار سال قدمت دارد و به آن افتخار می کنیم و می گوییم باید توریسم ما فعال شود و می گوییم آنجا باید قطب جذب جهانگرد شود اما بزرگترین فیلسوف جهان را که مال خود ماست مال شهر ماست و عاشق شیروان هم هست را نمی بینیم ؟!
اگر می دیدیم همین الان و همین لحظه به همه مسئولین شیروان از بالا تا پایین می گفتیم این درخت این کوه باید در شیروان باشد جایش را مشخص کنید آنوقت بهترین جای شیروان را می دادیم به حکیم و از آن پس می دیدیم که چطور نگاه ها از شهر کرج به سوی شیروان هدایت می شد . قیمت همه چیز شیروان بالاتر می رفت از همه مهمتر غرور و عزت مردم و جوانان شیروان بیشتر می شد.
حرفهای من احساسی نیست اتفاقا همه به من می گویند با این که زن هستم خیلی کم احساساتی می شوم .
اینکه شما می بینید ناراحتم
حرفهایم گاهی تند می شود
به این خاطر است که کوه را دیده ام درخت بزرگ را دیده ام اما می بینم خیلی از ما همشهریان که ادعای آشنایی و نزدیکی با حکیم عزیزمان را داریم عظمت کوه را آنگونه که هست باور نداریم .
من از همه مسئولین شیروان به کل نا امید هستم . آنها اگر می خواستند شرایط ورود حکیم عزیزمان به شیروان را فراهم آورند در طی سالهای گذشته فراهم می آوردند . اینکه حکیم را بیاوریم و در یک دایره بسته و در بین نزدیکان خود ، ایشان را نگه داریم و بعد بفرستیم به کرج ! نه فخر است و نه کار شاق... مهم خود برند است برندی که ما به آن نیاز داریم و همچون مدیر سابق وبلاگ شیران شیروان خوشحالم که سالهای زیادی را به شوق این کوه پر صلابت همچون باز در اطراف آن پرواز نموده و قلم زده ام.

از معتمدین شیروان ، از ریش سفیدان عزیز شیروان ، از دلسوزان فهیم شهرمان خواهش می کنم شرایط حضور اسطوره شهرمان را فراهم آورید که این مهمترین کار شما در تمام زندگی خود و در عین حال تاریخ شهر شیروان است .


**********

منبع :

http://shiraneeshirvan.blogsky.com/1394/11/05/post-232نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد